Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

Intensywne nawilżenie

ARKANA HYDROSPHERIC THERAPY

 

Woda. To właśnie ona jest niezbędna do prawidłowego, fizjologicznego funkcjonowania i utrzymania zdrowego wyglądu skóry. W ciągu ostatnich 10 lat prowadzono wiele badań w celu zrozumienia natury i regulacji poziomu wody w poszczególnych warstwach naskórka.

Odkryciem na miarę XXI wieku okazały się aquaporyny - specjalne proteiny, które tworzą kanały transportujące wodę do komórek skóry. O ich istnieniu dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w 1992 roku za sprawą grupy badawczej Petera Agre. Naukowcy za zaprezentowanie światu pierwszej z rodziny wodnych kanałów komórkowych - aquaporyn (AQPs) - otrzymali w 2003 roku nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.

Najbardziej liczne w skórze są aguagliceroporyny (AQP3). Ich rolą jest transport zarówno wody, jak i glicerolu. Przypomnijmy, że glicerol odpowiada za uwodnienie skóry (wiąże ją, zatrzymuje oraz wpływa na skład lipidów). Jest więc ważnym elementem pełniącym funkcje barierowe skóry. Warto podkreślić, że spadek ilości AQP3 powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu skóry. Ich nieprawidłowy stan może pogłębiać objawy starzenia i fotostarzenia. Powyższe argumenty dowodzą zatem, że aquagliceroporyny to składniki niezwykle ważne w profilaktyce anti- aging i pielęgnacji skóry bardzo suchej. Odkrycie AQPs, pozwala zrozumieć mechanizm nawilżenia oraz aktywnie na niego wpływać poprzez kosmetyki nowej generacji, gwarantujące „inteligentne nawilżanie”. Arkana zainspirowana przez tak znaczące i ugruntowane osiągnięcia nauki stworzyła unikalną linię pielęgnacyjną - Arkana Hydrospheric Therapy, wykorzystującą synergistyczne działanie dwóch wyjątkowych substancji aktywnych:

  • Synovea ®DOI  - opatentowany i ekocertyfikowany składnik pochodzenia naturalnego , który w połączeniu z gliceryną stymuluje aquaporyny 3 do aktywnego transportu wody do komórek skóry. Błyskawicznie i natychmiastowo nawilża, ogranicza transepidermalną utratę wody,  odbudowuje  barierę lipidową oraz  stymuluje białka wpływające na architekturę skóry.
  • Glycohyal LW - składnik aktywny Glycohyal LW to unikalne połączenie niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego oraz prekursorów kwasu hialuronowego – glikozoaminoglikanów. Dzięki takiej kompozycji oraz małym rozmiarze cząsteczek (ok. 1-1,2 kDa) wpływa korzystnie na wszystkie warstwy skóry. W warstwie rogowej działa nawilżająco i ochronnie. W naskórku poprawia jego strukturę i elastyczność. W skórze właściwej natomiast zwiększa syntezę endogennego kwasu hialuronowego. Dodatkowo jest faktorem zwiększającym penetrację składników aktywnych do skóry. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu nawilżenie skóry zyskuje nowy, „inteligentny” wymiar.

 

1 2