Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

Aqua-Porin Ultra Effect

AQUA-PORIN ULTRA EFFECT
PIELĘGNACJA ULTRANAWILŻAJĄCA O DZIAŁANIU ANTY-AGING DLA KAŻDEGO RODZAJU CERY 

INNOWACJA W NAWILŻANIU ZAINSPIROWANA ODKRYCIEM
UHONOROWANYM NAGRODĄ NOBLA W DZIEDZINIE CHEMII

 

Skóra jako największy organ naszego organizmu ma za zadanie chronić nas przed niekorzystnymi czynnikami chemicznymi, fizycznymi i mikroorganizmami, ale również jedną z najważniejszych jej funkcji fizjologicznych jest ochrona przed utratą wody. Zawartość wody w żywych tkankach sięga do 70%, a jest ona tak ważna, ponieważ jest środowiskiem, w którym przebiegają prawie wszystkie reakcje fizjologiczne i biochemiczne. Woda to nieodzowne źródło nie tylko zdrowia, ale także młodości i urody, ponieważ w skórze znajduje się 20% całej zawartości wody naszego organizmu. Nawet niewielki niedobór wody prowadzi do upośledzenia odnowy tkanek i rozregulowania systemów ochronnych. Taki stan jest przyczyną poważnych zaburzeń w jej prawidłowym funkcjonowaniu, mi.in: degradacja struktur kolagenowych i elastynowych, co w konsekwencji prowadzi do zwiotczenia skóry i powstawania pierwszych zmarszczek. Za ochronę przed utratą wody odpowiada naskórek, a możliwe jest to dzięki jego specyficznej budowie, a konkretnie warstwie rogowej naskórka.

Nawilżanie to proces złożony. Bez względu na wiek, klimat i miejsce zamieszkania, skóra potrzebuje nawilżenia aby zachować młody wygląd. Każda kobieta jest inna i inne są potrzeby jej skóry w zakresie nawilżania. Dzięki innowacyjnemu podejściu do kwestii nawilżania Eksperci Laboratorium Naukowego Bielenda Professional stworzyli unikalną linię zabiegową AQUA-PORIN ULTRA EFFECT. Jest to nowy zabieg ultranawilżający o działaniu anti-aging, stworzony do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Siłą pielęgnacji jest inicjowanie procesów nawilżania skóry na dwóch poziomach. W pierwszym etapie wspierana jest naturalna sieć akwaporyn, czyli kanałów ułatwiających transport wody i mocznika między komórkami oraz regulujących zasoby wody w poszczególnych warstwach naskórka. To zasługa unikalnego składnika Duo Aqua-Porine, który stymuluje syntezę AQP 3 i AQP 8. Drugim filarem nawilżania jest wykorzystanie Trehalozy, czyli naturalnego sacharydu, który zapobiega utracie wody z naskórka, przeciwdziałając starzeniu się skóry. Kosmetyki bogate w składniki aktywne zapewniają kompleksowe nawilżanie skóry podczas wszystkich sześciu etapów zabiegu.

 

  • AKWAPORYNY (AQP 3 i AQP 8) – to integralne białka błonowe tworzące w skórze naturalne kanały pośredniczące w transporcie wody i mocznika przez błony komórkowe,
  • DUO AQUA-PORINE – ekstrakt otrzymywany z Salicornia herbacea (odporna, nadbrzeżna roślina adaptująca się do życia w ekstremalnych warunkach) odpowiedzialny za transport wody i mocznika za pośrednictwem akwaporyn, czyli za równowagę hydrostatyczną. To skuteczny składnik odbudowujący strukturę naskórka, dzięki czemu przywraca optymalny poziom nawilżenia,
  • TREHALOZA – naturalny disacharyd umożliwiający przetrwanie niektórym roślinom w stanach ekstremalnej suszy. Dzięki Trehalozie obecnej m.in. w Róży pustynnej – roślina ta wykazuje zdolność całkowitej regeneracji i rozkwita na nowo. Laboratorium Bielenda Professional wykorzystało tą funkcję Trehalozy jako pomoc w ochronie ludzkiej skóry przed utratą nawilżenia. Trehaloza pomaga zachować wilgotność skóry oraz zapobiega degradacji fibroblastów.