Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty

ALINESS (zioła i pozostałe produkty)

  • EcoBlik OSTROPEST Herbatka ziołowa (Silybum Marianum) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Ostropest plamiasty, często mylony ze względu na łudząco podobny wygląd z ostem, to roślina pierwotnie występująca na terenach śródziemnomorskich. Z czasem, rozprzestrzeniła się na pozostałe kraje Europy oraz na inne kontynenty, w tym Amerykę i Australię. W Polsce ostropest jest rośliną uprawną, ale można spotkać również dziko rosnące skupiska. Nasiona ostropestu zbierane są z dojrzałych koszyczków na przełomie sierpnia i września, następnie zostają zmielone, aby łatwiej dodać je do sosów, sałatek lub kaszy jaglanej. Ostropest plamisty pomaga utrzymać zdrowe serce, przyczynia się do ochrony wątroby a także zwiększa odporność organizmu w przypadku trudnych warunków atmosferycznych.

     

    200 g.

  • EcoBlik PRZYWROTNIK Herbatka ziołowa (Alchemilla Vulgaris L.) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Przywrotnik to roślina występująca na terenie Europy, najczęściej w zaroślach, na mokrych łąkach czy podmokłych obrzeżach lasów. Kwitnie od maja do czerwca, a w celach leczniczych wykorzystuje się jej ziele. W medycynie ludowej przywrotnik znany był pod nazwą ziela Matki Boskiej. Zawiera m.in. garbniki, żywice i saponiny wykazujące właściwości prozdrowotne. Niegdyś uważano, że przywrotnik to lek na dolegliwości brzuszne. Intuicja osób zajmujących się dawnych ziołolecznictwem była słuszna i przywrotnik stosowano wspierając leczenie chorób układu pokarmowego, przy bólach, biegunce, problemach z trawieniem, ale także w przypadku zaburzenia apetytu. Przywrotnik nie powinien być jednak podawany dzieciom. Nie bez przyczyny nazywano przywrotnika zielem Matki Boskiej. To roślina, której działanie powinny poznać zwłaszcza kobiety. Przywrotnik pomoże załagodzić dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym i samą miesiączką: uśmierzy ból i zadziała rozkurczowo. Ponadto, warto stosować go również w fazie przekwitania i na infekcje dróg rodnych. Przywrotnik pospolity pomaga utrzymać dobry komfort przed i w trakcie cyklu miesiączkowego, poprawia komfort trawienny.

     

    60 g.

  • EcoBlik RUMIANEK Herbatka ziołowa (Matricaria Chamomilla) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Rumianek kwitnie od maja do jesieni, niekiedy nawet dwa razy w roku. To roślina światłolubna i wymagająca. Idealny zamiennik herbaty. Ma charakterystyczny, przyjemny smak. Rumianek pospolity wspomaga i łagodzi w przypadku suchego kaszlu; wspomaga komfort oddychania; wspomaga prawidłowy metabolizm lipidów. Promuje zmniejszenie masy ciała.

     

    60 g.

  • EcoBlik RZEPIK Herbatka ziołowa (Agrimonia Eupatoria) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Zioło to kwitnie pięknymi żółtymi kwiatami od czerwca do sierpnia, a zbieramy je właśnie w okresie kwitnienia. Rzepik pospolity pomaga w utrzymaniu zdrowej skóry, wspiera naturalną obronę organizmu, wspomaga funkcje wydalnicza nerek, wykazuje właściwości pobudzające aktywność wątroby, zmniejszające stan zapalny i właściwości odnawiania komórek wątroby. Przyczynia się do prawidłowego krążenia krwi. 

     

    80 g.

  • EcoBlik SENCHA Herbata zielona liściasta EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Herbata Sencha obecnie jest najbardziej popularną zieloną herbatą na świecie. Jej nazwa w tłumaczeniu oznacza herbatę duszoną, co ma związek ze sposobem jej produkcji. Liście są najpierw poddawane bardzo krótkiemu sparzeniu, a następnie suszy się je strumieniem ciepłego powietrza. Stąd też nie są one zmielone, a jedynie zwinięte w pionowe ruloniki. Sencha to herbata szlachetna, o bardzo przyjemnym i delikatnym smaku oraz miłym, lekko trawiastym aromacie. Doskonale smakuje zarówno na ciepło, jak i na zimno – dla orzeźwienia.

     

    100 g.

  • EcoBlik SOSNA PĄKI Herbatka ziołowa (Pinus Sylvestris L.) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Sosna zwyczajna, pospolita to gatunek wiecznie zielonego drzewa z rodziny sosnowatych. W medycynie ludowej właściwości sosny były doceniane od dawna. Właściwości lecznicze posiadają młode pędy, igliwie, żywica oraz drewno sosny zwyczajnej. Pączki sosny wykorzystywane były w celu  przewciwbakteryjnym i wykrztuśnym, przy schorzeniach górnych dróg oddechowych. Wytwarzane olejki sosnowe uzyskiwane ze szczytowych pędów, igliwia i szyszek używane były do inhalacji górnych dróg oddechowych. Sosna zwyczajna wspiera procesy oddychania a take ma kojący wpływ na gardło i struny głosowe.

     

    50 g.

  • EcoBlik TATARAK Herbatka ziołowa (Acorus Calamus L.) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Tatarak rośnie nad brzegami jezior i stawów, a także wolno płynących rzek. Występuje w całej Europie, ale także w Azji i Ameryce Północnej. Sprawdza się zwłaszcza przy dolegliwościach układu pokarmowego. Niegdyś tatarskie ziele uznawano za środek przeciw pasożytom, które wspiera oczyszczanie organizmu oraz go wzmacnia. Tatarak zwyczajny wspomaga trawienie, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego oraz pomaga w utrzymaniu harmonijnej równowagi żołądka i jelit.

     

    100 g.

  • EcoBlik UCZEP Herbatka ziołowa (Bidens Tripartita) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Uczep jest szeroko rozpowszechniony i występuje wszędzie tam, gdzie pozwala mu na to klimat. Ziele nie przetrwa bowiem w bardzo niskich temperaturach. Uczep można pić w formie herbatki ziołowej bądź stosować go do ziołowej kąpieli. Uczep trójlistkowy wykazuje działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne i poprawiające metabolizm.

     

    70 g.

  • EcoBlik WIERZBOWNICA Herbatka ziołowa (Epilobium Parviflorum Schreb.) EcoBlik - ecoblik-logo.jpg

    Wierzbownica drobnokwiatowa to zioło z rodzaju Epilobium. Jej właściwości lecznicze są dobrze znane w Europie i Azji, gdzie głównie występuje. Podobnie jak inne rośliny z grupy Epilobium, stosowane są przede wszystkim w profilaktyce i łagodzeniu objawów przerostu gruczołu krokowego. Łagodny przerost gruczołu krokowego występuje u sporej ilości mężczyzn i postępuje wraz z wiekiem. Farmakologiczne wsparcie przy leczeniu tego schorzenia, zaczynają ustępować metodom, produktom pochodzenia roślinnego. Należą do nich rośliny z grupy Epilobium, do których zaliczana jest wierzbownica drobnokwiatowa. Jest ona wykorzystywana nie tylko we wspomaganiu leczenia, lecz także przy zapobieganiu choroby. Wierzbownica drobnokwiatowa pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu moczowego u mężczyzn, wspiera zdrowie prostaty,  wspomaga układ pokarmowy (zwalcza biegunkę) a także pomaga w utrzymaniu elastyczności stawów.

     

    80 g.

1 2 3 ... 8 9 10 11
1 2